Publikacja GRA W OSIEDLE – wydanie II

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania drugiego rozszerzonego wydania monografii pt. 'GRA w OSIEDLE’. Informujemy, że e-book jest już dostępny:

Bradecki, T., Dymarska, N., Mól, B., & Sanigórska, M. (2024). GRA W OSIEDLE, gra w karty, gra urbanistyczna, gra planszowa, HOUSING ESTATE GAME cards game, urban design game Board game -2nd edition, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, 2024, e-ISBN 978-83-7880-971-5

W publikacji zawarliśmy doświadczenia związane z grą planszową, która uzupełnia grę karcianą. Realizowaliśmy je wspólnie z Gazetą Wyborczą, Metropolią GZM, podczas licznych warsztatów z uczniami szkoły średniej i nie tylko. W opracowaniu znajdziecie nowe gry, odniesienia kart do zrealizowanych zespołów mieszkaniowych oraz opinie grających spoza Politechniki Śląskiej. Grę wspierają Architektura&Biznes, SARP Katowice, Śląska Izba Architektów RP, TUP o. Śląsk , PLGBC i nie tylko.

Dziękujemy za recenzje prof. Patrycji Haupt oraz prof. Alessandro Camiz oraz licznym współautorom. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie przydatna w dydaktyce na styku edukacji, popularyzacji i rozważań na temat racjonalnego planowania zespołów mieszkaniowych i pogodzenia wspólnych racji dewelopera, ekologa, mieszkańca i planisty. Niedawno uzyskana międzynarodowa nagroda Design Educates dla gry pomaga nam wierzyć, że to, co robimy jest widoczne i pozytywne. Największą radość sprawia nam fakt, że publikacja powstała wspólnie z zespołem studentów. I co najważniejsze razem zrealizowaliśmy grę planszową, która wchodzi do sprzedaży, analogicznie jak karty.

Redaktorzy/Editors: Daria Bal, Tomasz Bradecki, Błażej Mól, Marta Sanigórska
Autorzy/Authors: Daria Bal, Aleksandra Barańska, Marcin Baron,
Tomasz Bradecki, Monika Brol, Paulina Burzyk, Aleksandra Deksymer, Natalia Dymarska, Igor Gdula,
Hanna Jodłowska, Marta Klekotka, Wiktoria Kokoszka, Katarzyna Kotarska, Roksana Krzystanek, Zuzanna Krzyśka, Natalia Kurek, Agnieszka Majorek-Gdula, Anna Mazur, Paulina Miszczak, Błażej Mól, Izabela Mularczyk,